گردش ۱۲۵ هزار میلیارد تومانی پول در مسکن تهران

daafd8b1d8afd8b4 dbb1dbb2dbb5 d987d8b2d8a7d8b1 d985db8cd984db8cd8a7d8b1d8af d8aad988d985d8a7d986db8c d9bed988d984 d8afd8b1 d985d8b3daa9 5ffedabdc4d44

ارزش معاملات ملکی پایتخت تا پایان پاییز

به گزارش اقتصادنیوز، در نه ماه ابتدایی سال جاری حدود ۷۰ هزار واحد مسکونی در تهران معامله شده است.این عدد نسبت به بازه ی زمانی مشابه سال گذشته حدود ۴۲٫۹ درصد رشد داشته است.هرچند که تعداد معاملات انجام شده در مقایسه با سال ۹۷ هنوز هم عدد کم تری را نشان میدهد.

۲٫۵برابر شدن حجم معاملات امسال نسبت به سال گذشته

تعداد معاملات بازار مسکن  تهران در نه ماه اول سال جاری نسبت به بازه زمانی مشابه در سال قبل حدود  ۴۲٫۹ درصد رشد داشته است. بنابر گزارش بانک مرکزیدر بهار ،تابستان و پاییز سال جاری حدود ۷۰ هزار معامله در بازار مسکن تهران انجام شده است. این بانک متوسط قیمت متراژ هر واحد مسکونی در  تهران را در بازه ۹ ماهه حدود  ۲۲ میلیون تومان برآورد کرده است ، با توجه به اینکه متوسط متراژ واحدهای معامله شده ۸۰ متر عنوان می شود می توان گفت  حجم نقدینگی ورودی به بازار مسکن از اول سال تا پایان آذر ماه حدود ۱۲۵ هزار میلیار تومان بوده است.حجم پول وارد شده به این بازار در سال نه ماهه اول سال حدود نسبت به نه ماهه ی اول ۹۸ حدود ۲٫۵ برار شده است.

مسکن

رکورد تعداد معاملات سال ۹۷ شکسته نشده

بازار مسکن تهران در سال ۹۹ نسبت به سال گذشته خود بازار  داغ تری را تجربه کرده است.اما چنانچه بازار این بخش را با سال ۹۷ در قیاس قرار دهیم ،سال ۹۷ از نظر تعداد معاملات رکورد دار است.در سال ۹۷ نزدیک به ۱۰۰ هزار واحد مسکونی در تهران معامله شده است ،اما با توجه به معامله ۴۹ هزار واحد مسکونی در سال ۹۸ حاکی از رکود نسبی بازار مسکن تهران در سال گذشته بوده است.

حتما بخوانید  کارگران برای آورده مسکن ملی تا کی مهلت دارند؟

 


این مطلب برایم مفید است
۲


نفر
این پست را پسندیده اند

مقایسه املاک

مقایسه