متقاضیان وام ودیعه مسکن مدارکشان را تکمیل نمی‌کنند

d985d8aad982d8a7d8b6db8cd8a7d986 d988d8a7d985 d988d8afdb8cd8b9d987 d985d8b3daa9d986 d985d8afd8a7d8b1daa9d8b4d8a7d986 d8b1d8a7 d8aadaa9 602572742c615

به گزارش تجارت‌نیوز، محمود محمود زاده معاون وزیر راه وشهرسازی، با بیان اینکه موضوع قیمت مسکن در مقایسه با سایر بازارها متفاوت تر است، گفت: سرعتی که در کاهش قیمت در بازارهای دیگر ایجاد می‌شود در بازار مسکن وجود ندارد و این روند در بازار زمان بر است.

او ادامه داد: بازار مسکن تابعی است از قیمت در بازارهای موازی بنابراین با توجه به اقدامات صورت گرفته پیش بینی می‌شود این بازار روند رو به مثبتی داشته باشد.

محمود زاده همچنین درباره ارائه آمار قیمت مسکن توسط مرکز آمار گفت: در حال تهیه و جمع آوری آمار از تمامی مناطق کشور هستیم که به زودی به یک جمع بندی در این مرحله می‌رسیم.

متقاضیان اطلاعات خود را تکمیل کنند

معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی درباره آخرین وضعیت وام ودیعه مسکن هم گفت: بسیار تعجب برانگیز است متقاضیان ثبت نام کرده اند اما هنوز مدارک و اطلاعات خود را تکمیل نکرده‌اند.

محمود زاده اظهار کرد: بسیاری از بانک ها در حال حاضر آمادگی پرداخت تسهیلات ودیعه مسکن را دارند، اما متاسفانه بسیاری از متقاضیان مدارک خود را تکمیل نکرده‌اند.

معاون مسکن و ساختمان وزیر راه‌ و شهرسازی توضیح داد: مشکلات در پرداخت تسهیلات ودیعه مسکن مربوط به متقاضیانی می‌شود که اطلاعات خود را در سامانه بارگذاری نمی‌کنند و برای تکمیل مدارک خود در سامانه اقدامات لازم را انجام نمی‌دهند.

محمودزاده تصریح کرد: باید مدارک در سامانه بارگذاری شود تا امکان پالایش آنها وجود داشته باشد. تا زمانی که متقاضیان در این زمینه همکاری‌های لازم را انجام ندهند، بنابراین پرداخت تسهیلات هم به موقع انجام نمی‌شود.

حتما بخوانید  ساماندهی پیش فروش ساختمان در اردبیل/معاملات بدون ثبت سند ممنوع شد

معاون مسکن و ساختمان وزیر راه‌ و شهرسازی با بیان اینکه این کم کاری و عدم اقدام به موقع از طرف متقاضیان باعث تاخیر در پرداخت تسهیلات می‌شود، افزود: باید اطلاعات و مدارک مورد نیاز برای دریافت تسهیلات وجود داشته باشد تا بانک‌ها اقدام به پرداخت تسهیلات کنند.

او بیان کرد: پیش از این بانک‌ها در پرداخت تسهیلات همکاری لازم را انجام نمی‌دادند. اما هم اکنون با تمهیدات در نظر گرفته شده اقدامات لازم برای پرداخت تسهیلات ودیعه مسکن فراهم شده اما متقاضیان مدارک خود را تکمیل نمی کنند.

معاون مسکن و ساختمان وزیر راه وشهرسازی توضیح داد: متقاضیان باید هرچه سریعتر نسبت به بارگذاری اطلاعات اقدام کنند و تا پایان بهمن ماه اطلاعات خود را بارگذاری کنند.

محمود زاده همچنین درباره آخرین پالایش متقاضیان طرح اقدام ملی مسکن هم گفت: پالایش متقاضیان دور سوم طرح اقدام ملی مسکن به اتمام رسیده و به زودی به متقاضیان برای تکمیل آورده اطلاع رسانی می‌شود.

منبع: باشگاه‌خبرنگاران

مقایسه املاک

مقایسه