ماجرای تبلیغ مسکن جواد هاشمی چه بود؟

d985d8a7d8acd8b1d8a7db8c d8aad8a8d984db8cd8ba d985d8b3daa9d986 d8acd988d8a7d8af d987d8a7d8b4d985db8c da86d987 d8a8d988d8afd89f 600fc2457a77d

به گزارش تجارت‌نیوز، کاربران فضای مجازی به خصوص در شبکه‌های اجتماعی توئیتر و اینستاگرام طی دو روز گذشته نسبت به گفته‌های یکی از هنرپیشه‌ها واکنش تندی نشان داده‌اند.

دیروز سید جواد هاشمی، هنرپیشنه سینما و تلویزیون در یک ویدیو تبلیغاتی مردم را به خرید مسکن در دبی ترغیب کرد.

او در این ویدیو تبلیغاتی گفت: «همین بغل بیخ گوش خونتون، رفتید دوبی خونه‌ها رو ببینید؟ واقعا لایف استایل خونه‌های دوبی با هیچ جای دنیا قابل قیاس نیست قبول دارید؟ داماک میتونه شرایط ویژه برای خرید خونه تو اونجا رو براتون فراهم کنه. برید بخرید و حالشو ببرید. بچه‌هاتون هم دعاتون میکنن»

این ویدیو در سایت خبرگزاری تسنیم منتشر شده است.

پیمان مولوی، اقتصاددان نیز در کانال تلگرامی خود نوشت: «وقتی دیدم آقای هاشمی در حال تعریف از املاک داماک است نا خودآگاه فکر کردم شوخیست … به قول دوستی منتظر بودیم تیری بخورد و شهید شود ! اما تیر آخر را زمانی زد که گفت برید خونه بخرید و حالش را ببرید ! بچه یتان هم دعایتان میکنند!»

او در ادامه به تجربه خود اشاره کرده و نوشته است: «من با خود اندیشیدم که چقدر من …بودم که یک بار نگفتیم پولتان را ببرید انگلستان و یا سویس و یا اسپانیا! وقتی شریک اسپانیایی گفت ایرانیان خیلی دوست دارند در اسپانیا خانه بخرند تو چرا اقدام نمیکنی و ما را معرفی نمیکنی، گفتم این یعنی خروج پول از کشور، کار من نیست.

جاهایی که کار کردیم و شرکت داشتیم و داریم و تمام زورمان را زدیم پول بین المللی خارجی بیاید در این مملکت! این ویدیو خیلی حرف داشت… خیلی»

حتما بخوانید 

اما واکنش‌ها در توئیتر نیز تند بود، برخی از کاربران گفتند که شرکت داماک شریک شرکت ترامپ است: «داماک هم خوب فهمیده پول بزرگ و اصلی تو جیب کدوم قشر و مخاطب جا خوش کردن. حس میکنم دیگه  قوه تعجبم از کار افتاده تو این مملکت بس که هر روز ی سناریو ریختن برامون»

برخی دیگر نیز همانند مولوی به موضوع تشویق به خروج سرمایه از کشور انتقاد کرده‌اند و در این خصوص نوشته‌اند: «در این اوضاع اقتصادی و کمبود ارز و بحران مسکن ملت را تشویق به فرار سرمایه وسرمایه گذاری در دبی می‌کند»

هاشمی پس از روبه‌رو شدن با انتقاد مردم به باشگاه خبرنگاران جوان گفت: من امشب به طور رسمی در صفحه مجازی‌ام از مردم عزیز کشورم عذرخواهی خواهم کرد.

مقایسه املاک

مقایسه