ساخت مسکن برای ۲۲۶ هزار راننده اتوبوس و کامیون طی سه سال آینده

d8b3d8a7d8aed8aa d985d8b3daa9d986 d8a8d8b1d8a7db8c dbb2dbb2dbb6 d987d8b2d8a7d8b1 d8b1d8a7d986d986d8afd987 d8a7d8aad988d8a8d988d8b3 d988 601aa38f3ebc4

به گزارش تجارت‌نیوز، محمد اسلامی صبح امروز در مراسم امضای تفاهمنامه «ساخت مسکن برای رانندگان برون‌شهری» میان سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای با شرکت عمران شهرهای جدید، بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، سازمان ملی زمین و مسکن و معاونت مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی با بیان اینکه این تفاهمنامه این امید را برای رانندگان فراهم می‌کند تا صاحب مسکن شوند، گفت: رانندگان برای مردم زندگی‌بخش هستند و با این کار، ما برای آنها زندگی‌بخشی می‌کنیم.

وی افزود: با توجه به اهتمام جدی و اراده‌ای که در مسئولان برای اجرای این تفاهمنامه در اسرع وقت وجود دارد، امیدواریم به سرعت ساخت واحدهای مسکونی رانندگان برون‌شهری آغاز شود.

به گفته وزیر راه و شهرسازی، جامعه هدف رانندگان فاقد مسکن در این طرح ۲۲۶ هزار نفر است که طی سه سال با واگذاری زمین در قالب تعاونی مسکن یا پروژه مسکونی در شهرهای جدید، این رانندگان خانه‌دار خواهند شد.

اسلامی با بیان اینکه قرار است تسهیلات بانکی نیز در این طرح به رانندگان مشمول دریافت مسکن اعطا شود، گفت: با همکاری وزارت دفاع، معاونت مسکن وزارت راه، سازمان ملی زمین و مسکن و شرکت عمران شهرهای جدید، این تفاهمنامه اجرایی خواهد شد.

وزیر راه و شهرسازی همچنین در حاشیه این نشست در جمع خبرنگاران درباره جزئیات تفاهمنامه امروز گفت: تعداد رانندگان دارای کارت هوشمند که فاقد مسکن هستند، به ۲۲۶ هزار نفر می‌رسد که طی سه سال تأمین مسکن آنها را مدیریت می‌کنیم.

وی ادامه داد: تعداد زیادی از این رانندگان در شهرهای کوچک هستند که به آنها زمین می‌دهیم. همچنین در شهرهای بزرگ در قالب پروژه‌های مشارکتی، رانندگان را در ساخت‌وساز واحدهای مسکونی مشارکت خواهیم داد.

حتما بخوانید  ثبت املاک با سند در سامانه املاک و اسکان ضروری است

اسلامی درباره همکاری وزارت دفاع در این طرح گفت: با وزارت دفاع هماهنگ کرده‌ایم تا به رانندگان دهک‌های پایین بخصوص رانندگان کمکی که وسیله نقلیه ندارند، یارانه مسکنی که به شاغلان و بازنشستگان این وزارتخانه داده می‌شود نیز پرداخت شود تا بتوانند خانه‌دار شوند.

منبع: مهر

اخبار مرتبط با مسکن را در صفحه اختصاصی مسکن تجارت‌نیوز بخوانید.

مقایسه املاک

مقایسه