زمین ۹۰۰۰ متقاضی طرح ملی مسکن تامین نشد

d8b2d985db8cd986 dbb9dbb0dbb0dbb0 d985d8aad982d8a7d8b6db8c d8b7d8b1d8ad d985d984db8c d985d8b3daa9d986 d8aad8a7d985db8cd986 d986d8b4d8af 6079e4355a892

به گزارش تجارت‌نیوز، جواد حق‌شناس با اشاره به سهمیه ۱۳۸ هزار واحدی بنیاد مسکن در طرح ملی مسکن (شهرهای زیر و بالای ۱۰۰ هزار نفر جمعیت) اظهار کرد: بر اساس آمار ۵۱ هزار و ۶۹۷ حساب افتتاح شده که از این تعداد ۴۶۳۹۱ متقاضی آورده اولیه ۴۰ میلیون تومانی را واریز کرده‌اند.

وی در عین حال افزود: با وجود تلاش‌های انجام شده، زمین ۸۷۴۰ نفری که واریز وجه کرده‌اند تامین نشده، از این رو برای ۳۷ هزار و ۶۵۱ واحد زمین تامین شده است.

وی ادامه داد: از این تعداد، حدود ۵۹٫۵ درصد یعنی ۲۲۴۱۴ واحد است توسط بنیاد مسکن، ۷۷۲۸ مورد به شکل گروهی، ۵۹۲۹ مورد به شکل انفرادی و ۹۸۰ واحد توسط انبوه‌سازان ساخته خواهد شد.

وی از پیشرفت ۷ درصدی ۶۱۸۶ واحد آغاز شده خبر داد و یادآور شد: به این دلیل که اکثر پروژه‌های طرح ملی مسکن از نیمه دوم سال آغاز شد اتمام آنها عملا تا پایان امسال زمان می برد.

معاون بنیاد مسکن درباره هزینه ساخت واحدهای طرح ملی مسکن، گفت: همانطور که وزارت راه و شهرسازی اعلام کرده، قمیت واحدهای ملی مسکن بر اساس قیمت تمام شده محاسبه خواهد شد.

به گزارش تسنیم، حق‌شناس پیش تر به تسنیم گفته بود: با تشریح آخرین روند ساخت واحد‌های طرح ملی مسکن، گفت: در ۶۱۷ شهر کشور واحد‌های این طرح در حال ساخت است.

وی یادآور شد: از ۳۷ هزار واحد تعیین شده طرح ملی مسکن، تاکنون وضعیت ۲۲ هزار واحد مشخص شده است. از این تعداد ۱۸ هزار واحد در مرحله آماده سازی بستر و سایت قرار دارد.

حتما بخوانید  کاهش ۷ تا ۸ درصدی قیمت مسکن

وی ادامه داد: هر زمینی که در اختیار بنیاد قرار می‌گیرد تا زمان آماده شدن برای ساخت مسکن با احتساب عملیات کوه برداری، برداشتن تپه، عملیات خاکی و دسترسی به سایت یک تا ۳ ماه زمان می‌برد.

وی تصریح کرد: تاکنون کار ساخت ۶۷۰۰ واحد به صورت رسمی آغاز شده که در مراحل مختلف فونداسیون، اسکلت، سفت کاری و نازک کاری قرار دارند.

معاون امور مسکن شهری بنیاد مسکن یادآور شد: در زمان حاضر پروژه‌های طرح ملی مسکن در ۳۱ استان و ۶۱۷ شهر کشور توسط بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در حال ساخت است.

آخرین اخبار حوزه مسکن را در تجارت‌نیوز بخوانید.

منبع: تسنیم

مقایسه املاک

مقایسه