رشد سالانه قیمت مسکن در تابستان ۹۹ بیش از ۱۰۰ درصد

d8b1d8b4d8af d8b3d8a7d984d8a7d986d987 d982db8cd985d8aa d985d8b3daa9d986 d8afd8b1 d8aad8a7d8a8d8b3d8aad8a7d986 dbb9dbb9 d8a8db8cd8b4 d8a7 5fe0898959079

اجاره مسکن در تابستان بیش از سه برابر سال قبل

به گزارش اقتصادنیوز، به نقل از مرکز آمار بنگاه‌های معاملات ملکی کشور موظف هستند مشخصات کلیه‎ی معاملات خرید و فروشی که سند آن‌ها از طریق دفتر ثبت اسناد انتقال پیدا می‌کند را در سامانه‎ی اطلاعات مدیریت معاملات املاک و مستغلات کشور ثبت نمایند.

با توجه به این‌که کاهش یا افزایش حجم (تعداد) معاملات در شهرهای بزرگ، باعث کاهش یا افزایش شدید متوسط (حسابی) قیمت در سطح استان یا کشور می‌شود، از متوسط تعدیل شده (وزنی) استفاده شده تا بتوان با حذف اثر حجم معاملات، تغییرات واقعی قیمت را مشخص کرد. در ضمن وزن‌های مورد استفاده بر مبنای واحدهای مسکونی دارای سکنه در سرشماری عمومی نفوس و مسکن ١٣٩۵ به‎روز شده است.

متوسط قیمت فروش هر مترمربع زمین یا زمین ساختمان مسکونی کلنگی معامله شده از طریق بنگاه‌های معاملات ملکی در کل کشور ٧٣٣۴۴ هزار ریال با میانگین مساحت ٢۶٧ مترمربع بوده است، که نسبت به فصل قبل، ٢٨,۴ درصد و نسبت به فصل مشابه سال قبل ١٠١.٨ درصد افزایش داشته است.

مسکن

متوسط قیمت فروش هر مترمربع زیربنای مسکونی معامله شده از طریق بنگاههای معامالت ملکی در سطح کل کشور ۴۵۴۷۶ هزار ریال با میانگین مساحت ۵۰۱ مترمربع و متوسط عمر بنای ۵۷ سال بوده است، که نسبت به فصل قبل، ۲٫۷۷ درصد و نسبت به فصل مشابه سال قبل ۲٫۳۱ درصد افزایش داشته است.

مسکن

متوسط مبلغ اجاره ماهانه به علاوه  سه درصد ودیعه پرداختی برای اجاره یک مترمربع زیربنای مسکونی معامله شده از طریق بنگاههای معاملات ملکی در سطح کل کشور ۵۳۷۵۴۶ ریال با میانگین مساحت ۵۰۰ مترمربع و متوسط عمر بنای ۵۷ سال بوده است، که نسبت به فصل قبل ۴٫۵۷ درصد و نسبت به فصل مشابه سال قبل ۲٫۷۹ درصد افزایش داشته است.

حتما بخوانید  مسکن یک درصد ارزان شد / قیمت هر متر خانه در تهران ۲۶٫۹ میلیون تومان

مسکن


این مطلب برایم مفید است
۱


نفر
این پست را پسندیده اند

مقایسه املاک

مقایسه