جزئیات وام رانندگان برای خرید مسکن / یارانه مسکن به چه کسانی می‌رسد؟

d8acd8b2d8a6db8cd8a7d8aa d988d8a7d985 d8b1d8a7d986d986d8afdaafd8a7d986 d8a8d8b1d8a7db8c d8aed8b1db8cd8af d985d8b3daa9d986 db8cd8a7d8b1 6023800f85b44

به گزارش تجارت‌نیوز، وعده‌های دردسرساز حمایت‌های دولتی ادامه دارد. درحالی که هنوز پرونده مسکن مهر پس از یک دهه بسته نشده و اخباری متعددی از بازار سیاه خرید و فروش این مسکن‌ها منتشر می‌شود دولت به دنبال اجرای طرح‌های حمایتی جدیدی است.

دولت یازدهم هرچند چندان مدافع ادامه مسکن مهر نبود اما نه‌تنها در این دولت هم این طرح ادامه پیدا کرد بلکه طرح مسکن ملی نیز کلید خورد. در این طرح نیز به دلیل اعلام قیمت دستوری تا ۵۰ درصد ارزان‌تر از بازار امروز روزنامه دنیای اقتصاد نوشته که پیش‌بینی می‌شود بازار سیاه مسکن ملی نیز شکل بگیرد.

از سوی دیگر در طرح مسکن ملی طی هفته اخیر اعلام شد که بیش از ۲۹ هزار متقاضی آورده اولیه را واریز نکرده‌اند و به همین دلیل از لیست مشمولان حذف شده‌اند.

اما در طرح جدید دولت برای حمایت در بخش مسکن قرار است چه اتفاقی بیفتد؟ این بار گویا نوبت به این شده که به اسم حمایت از رانندگان، یک طرح پرنقد مطرح شود.

درحالی که تعداد شاغلان کشور به بیش از ۲۳ میلیون نفر می‌رسد اما وزارت راه اعلام کرده برای گروه رانندگان برون‌شهری طرح اعطای وام مسکن کلید خواهد خورد.

محمد اسلامی، وزیر راه و شهرسازی در هفته اخیر گفت: طبق تفاهم‌نامه‌ای امیدواریم به سرعت ساخت واحدهای مسکونی رانندگان برون‌شهری آغاز شود. جامعه هدف رانندگان فاقد مسکن در این طرح ۲۲۶ هزار نفر است که طی سه سال با واگذاری زمین در قالب تعاونی مسکن یا پروژه مسکونی در شهرهای جدید، این رانندگان خانه‌دار خواهند شد.

آن طور که مهر روایت کرده، اسلامی با بیان اینکه قرار است تسهیلات بانکی نیز در این طرح به رانندگان مشمول دریافت مسکن اعطا شود، گفته است: تعداد رانندگان دارای کارت هوشمند که فاقد مسکن هستند، به ۲۲۶ هزار نفر می‌رسد که طی سه سال تأمین مسکن آنها را مدیریت می‌کنیم. تعداد زیادی از این رانندگان در شهرهای کوچک هستند که به آنها زمین می‌دهیم. همچنین در شهرهای بزرگ در قالب پروژه‌های مشارکتی، رانندگان را در ساخت‌وساز واحدهای مسکونی مشارکت خواهیم داد.

حتما بخوانید  حق مسکن کارگران؛ منتظر تصویب در کمیسیون اقتصادی دولت

اسلامی درباره همکاری وزارت دفاع در این طرح گفت: با وزارت دفاع هماهنگ کرده‌ایم تا به رانندگان دهک‌های پایین بخصوص رانندگان کمکی که وسیله نقلیه ندارند، یارانه مسکنی که به شاغلان و بازنشستگان این وزارتخانه داده می‌شود نیز پرداخت شود تا بتوانند خانه‌دار شوند.

آخرین اخبار بازار مسکن را در صفحه مسکن دنبال کنید.

مقایسه املاک

مقایسه