تهرانی ها رویای خانه دار شدن را فراموش کردند کابوس رهن و اجاره دارند

d8aad987d8b1d8a7d986db8c d987d8a7 d8b1d988db8cd8a7db8c d8aed8a7d986d987 d8afd8a7d8b1 d8b4d8afd986 d8b1d8a7 d981d8b1d8a7d985d988d8b4 5fe0f88b10bbf

نایب رییس کمیسیون عمران شورای شهر تهران گفت : هزینه‌های سرسام‌آور مسکن، نه تنها رویای خانه‌دارشدن اغلب شهروندان را کان لم یکن ساخته، که رهن و اجاره مسکن را هم برای بسیاری کابوس کرده است.

به گزارش خبرنگار اقتصادنیوز ،افشین حبیب زاده با اشاره به این که افسوس که امروز شاهد برخی مسئولانی هستیم که صدای نجابت مردم را نمی‌شوند و به جای جبران مافات، در منافع شخصی و گروهی خود غرق شده‌اند گفت :  به جای آنکه گرهی از مشکلات مردمی بگشایند که بر اثر بی‌برنامگی و بی‌لیاقتی داخلی و تحریم‌ها و خصومت‌های خارجی، زیر بار دشواری‌های روزافزون کمر خم می‌کنند، با یکدیگر بر سر خرید برج‌های لوکس تهران رقابت می‌کنند یا ثروت بادآورده و فرزندان خود را به کشورهای بیگانه می‌فرستند تا زندگی بهتری برای خود به خرج همین مردم نجیب و گرفتار فراهم کنند تا گرفتار آینده‌ای نشوند که خود برای انبوه اقشار آسیب‌پذیر مردم ایران رقم زده‌اند. این سبک زندگی لوکس در قیاس با معیشت و سبک زندگی اکثریت شهروندان، نشان‌دهنده شکافی است که کمتر تاریخ این مرزوبوم به خود دیده است.

 

رییس فراکسیون کارگری شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه  اقشار فرودست هر روز بیش از پیش به تنگدستی فرومی‌افتند و طبقه متوسط همچون برفی در مقابل آفتاب تموز آب و دچار تنگدستی می شود، گفت: هزینه‌های سرسام‌آور مسکن، نه تنها رویای خانه‌دارشدن اغلب شهروندان را کان لم یکن ساخته، که رهن و اجاره مسکن را هم برای بسیاری کابوس کرده است. در مقابل، شماری منازل و برج‌های لوکس در کوچه‌پس‌کوچه‌های الهیه، نیاوران، زعفرانیه و برجهایی چون چناران و رولکس و آلتون کورت و رومارزیدنس که گوی سبقت از کاخ‌ها و عمارات گذشتگان می‌رباید. نفس وجود این برج‌های لوکس محل ایراد نیست؛ ایراد آنجاست که بر اثر برنامه‌ریزی‌ها و عملکرد پراشکال و گاه پرمفسده ، جزایری لوکس در میان دریایی از فقر و مشکلات اقتصادی پدید آمده است و شگفتا که برخی مسئولان ما که مردم را به ترک ظواهر دنیوی و تشبث به ساده‌زیستی اندرز می‌دهند و تظاهر می‌کنند، زندگی در این جزایر کوچک آرامش را ترجیح می‌دهند.

حتما بخوانید  وام مسکن در قله یک ماهه

حبیب زاده با تاکید براینکه با تداوم این وضع، آن آرامش هم ماندنی نیست، تصریح کرد: عین مسئولیت‌ناپذیری است اگر بپنداریم این شکاف‌های حاد که محصول عملکرد مسئولان است، صبر مردم را لبریز نخواهد کرد. نیاز به بازنگری اساسی در عملکردها و نگرش‌ها در سطح سیاسی و اقتصادی است. راه را مقام معظم رهبری به ما نشان دادند که همانا اتحاد ملی، پایبندی به اهداف ملت و اجماع قوای حکومتی برای دستیابی به اهداف ملی است.

 

 

 


این مطلب برایم مفید است
۱


نفر
این پست را پسندیده اند

مقایسه املاک

مقایسه